| Plot med vekst i vanskelig marked |
– Plot leverte en liten vekst på +3% i omsetning fra 2008 til 2009 på tross av vanskelige markedsforhold og et marked som anslås ned med 10-30%. Plot passerte 7 mill kr i omsetning. Gode tilbakemeldinger fra kundene gjør at vi vil satse videre på vekst i 2010, sier Sigmund Festøy som er daglig leder i Plot. Markedet for fakta og analysebasert rådgivning på markedssiden er fundamentalt sett i bra vekst. Kravet på markedsavdelingene øker og ledelsen i selskapet aksepterer mer og mer å benytte spesialiserte eksterne ressurser som supplement til interne ressurser. I de første månedene av finanskrisen og i starten på 2009 var det flere kunder som stoppet kjøp av eksterne tjenester samtidig som de gjennomførte interne kostnads og bemanningsreduksjoner. Ut over 2009 så løsnet dette og Plot opplevde god etterspørsel. Samtidig er markedet for Plots tjenester i noen grad knyttet til investeringer i reklame og media. Her er markedet fortsatt betydelig lavere enn før krisen satte inn. Men også her ser vi bedring nå på starten av 2010. Plots kostnader økte i 2009 da det er investert ressurser i videre vekst og bemanning. Det har påvirket resultatet negativt fra 2008. Men lønnsomheten er fortsatt god med en driftsmargin på ca 10% etter betaling av bonuser. For 2010 er planen å investere i fortsatt vekst. Plot gjennomførte høsten 2009 et strategiprosjekt med bruk av innleide ressurser (for å ta egen medisin). Det ble gjort grundige analyser av markedet og inkludert personlige intervjuer med våre kunder. Tilbakemeldingen fra kundene var oppmuntrende for oss. ”Vi har fått bekreftet at det er et voksende marked for de tjenester som vi leverer og at vi i Plot er attraktive som leverandør. Basert på de tilbakemeldingene trapper vi nå opp investeringene i kapasitet og kompetanse”, sier Sigmund Festøy. Les mer om Sigmund Festøy.
Bokmerk denne
Kommentarer (0)
![]() Skriv kommentar
|
Plot nyhetsbrev
Siste nyheter fra Plot
- Markedsdirektørens viktigste verktøy
- Narvesen vinner på gjennomføringsevne
- Enkle tips for posisjoneringsarbeidet
- Speedinnovasjon ga TINE nye produkter
- Arrangementer er også merkevarer
- Mer strategi og mindre frustrasjon
- Earth Hour avhengig av kreativt mediearbeid
- Klare mål i markedsføring gir vekst for svenske Sova
- Kundesentrert målstyring bryr seg mer om kunden enn om kronene
- WWF bruker merkevarebygging for å slå av lyset i Norge
- Alle medarbeiderne bør gå samme merkevareskole
- Plots kunder kjøper mer
- Bjørn Vidar Tessem hos -nille kjenner kunden og vet hva hun vil ha
- Geir Erik Gabrielsen ny rådgiver hos Plot
- Plot har flyttet til Posthuskvartalet
- Anna Tsyro gir kundene innsikt
- Sosiale medier – Markedsdirektører og markedssjefer må delta selv i sosiale medier for å evne å vise godt lederskap for sin virksomhet fremover
- Plot med vekst i vanskelig marked
- Plotskolen hever kompetansen hos Plot
- Sigmund Festøy lærer for en dag på Lambertseter videregående skole
- XLP utviklet markedsbasert strategi
- Plot hjalp WWF med å analysere og måle Earth Hour
– Plot leverte en liten vekst på +3% i omsetning fra 2008 til 2009 på tross av vanskelige markedsforhold og et marked som anslås ned med 10-30%. Plot passerte 7 mill kr i omsetning. Gode tilbakemeldinger fra kundene gjør at vi vil satse videre på vekst i 2010, sier Sigmund Festøy som er daglig leder i Plot. 
